Tatran Bohunice - DHK ZORA Olomouc 25:29 (16:14)
Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 2:3, 5:4, 6:7, 8:7, 11:9, 14:10, 15:11, 15:14, 16:14 - 16:16, 20:19, 20:21, 22:25, 24:28, 25:28, 25:29.
Rozhodčí: Laštovička, Směja 45 diváků 7 m hody: 1/0 - 4/3 vyloučení: 1 - 2
Sestavy a branky:
Bohunice: Dusilová - Hynková, Partlová 1, Kubešová 3, Šimková 5, Klossová 2, Polášková 7, Prokopová 5, Přichystalová 2.
Trenérka: Irena KUPKOVÁ
Olomouc: Beranová, Ošlejšková, Pašková - Chlandová 4, Řezníčková 1, Bajerová, Žáčková 3, Králová 1, Klevetová 1, Vaňková, Melecká 8/2, Grygarová 6/1, Kašpárková 5.
Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ
Utkání starších dorostenek v Brně mezi v současné tabulce prvním a čtvrtým týmem, mělo být především soubojem domácí kanonýrky - nejlepší střelkyně soutěže Silvie Poláškové (pro zajímavost Silvie je na hostování právě v olomouckém klubu, kde trénuje a začala se prosazovat v interligovém celku Zory) a hostujícím celkem. Polášková má v družstvu Bohunic takové postavení, že na příklad její střelecký účet 121 branek je zhruba na úrovni dalších čtyř nejlepších střelkyň družstva Tatranu (Prokopové, Přichystalové, Klossové a Kubešové, které dohromady nastřílely 125 branek). Její průměr v utkáních dorostenek je více než 10 branek na utkání, dokáže jich ale nastřílet třeba i 16. Problémem ale je, že pokud jí síly stačí je excelentní střelkyní, druhé poločasy však bývají podstatně slabší, což je konec konců problém celého družstva Bohunic. Na příklad v obou utkáních se Zlínem sehrály vyrovnané první poločasy, výsledný výsledek však byl jednoznačný ve prospěch favorita. Podobný scénář mělo i sobotní utkání, kdy v prvním poločase tahaly domácí většinou za delší konec provazu a poločas vyhrály 16:14, ve druhém už od začátku kralovaly hostující hráčky.
Průběh prvního poločasu jak už bylo uvedeno byl většinou v režii domácího družstva. První polovina byla vyrovnaná (9:9), oba soupeři se několikrát vystřídali ve vedení. Následující úsek hry mezi 16. - 24. minutou převzaly otěže domácí děvčata, která jej vyhrála 5:1 a upravila na 14:10 ve svůj prospěch. Po Time-outu hostujícího trenéra a důrazné domluvě, včetně některých výměn v sestavě, se Hanačkám podařilo do poločasu snížit až na kontaktní gól, domácí si ale v poslední sekundě poločasu vypracovaly znovu dvoubrankové vedení. Po změně stran se už začala projevovat únava v celku domácích, nejen u Poláškové, která musela absolvovat nesčetné množství osobních soubojů nejprve s Klevetovou a následně s Chlandovou, které na ni začaly hrát v závěru prvního poločasu osobní obranu, uvadaly ale i další domácí děvčata, zejména ta která hrála i předchozí vítězný zápas s naším družstvem mladších dorostenek (Hynková, Partlová, Šimová a Klossová) a v utkání se začaly stále více prosazovat hostující hráčky. Ještě v polovině druhého poločasu svítil na ukazateli skóre vyrovnaný výsledek 22:22, následně však Hanačky odskočily na tříbrankový rozdíl a do konce utkání už kontrolovaly hru až do konečného čtyřbrankového výsledku.
I když se očekával těžký zápas ale více méně souboj jedné hráčky proti hostujícímu družstvu, domácí děvčata příjemně překvapila. Bojovala s plným nasazením a notně přispěla k tomu, že se v bohunické hale hrálo utkání velmi dobré až výborné úrovně. Je pravda, že v utkání bylo vybojováno nečetné množství osobních soubojů, hra byla často přerušována a pro oko diváka nebyla asi tak pohledná a plynulá. Přesto však byla k vidění řada velmi kvalitních individuálních výkonů v obou družstvech.
Škoda, že se totéž nedá říci o olomouckých brankařkách, z nichž se prakticky nejvíc prosadila až ta třetí - Sylva Pašková, která se dostala nad 50 % úspěšnost, včetně chycené sedmičky) samozřejmě už také vlivem stoupající únavy domácích hráček. Obě zbývající gólmanky se nedostaly v úspěšnosti ani zdaleka ke 40 %. Výborné utkání sehrála nejmladší z družstva, ěkově ještě mladí dorostenka - Linda Melecká, která hýřila aktivitou, dařilo se jí eliminovat útočnou činnost Poláškové v době, kdy hrálo hostující družstvo bez osobky a byla také nejúspěšnější střelkyní družstva. Ze spojek se prosadila ještě Kašpárková, i když u ní zaznamenáváme v posledních zápasech určitý útlum. V závěru druhého poločasu se začala prosazovala také Žáčková. Z křídel měla impozantní vstup do utkání Grygarová pět svých přesných zásahů si zapsala v prvních 12 minutách, poté se jí obnovily problémy se zády a v závěru už jen paběrkovala. Chlandová odvedla největší penzum své hry při osobním bránění domácí střelkyně, které zvládla bravůrně, zapsala se i do střelecké listiny čtyřmi zásahy. Z pivotů odehrála téměř celé utkání Klevetová, která byla, opět pilířem obrany její nasazení a bojovnost jsou příkladné. Všechny hráčky těžké utkání zvládly k úplné spokojenosti.
Domácí družstvo má samozřejmě svou nejzářivější hvězdu ve střelkyni Silvii Poláškové, která to však neměla proti olomoucké obraně vůbec jednoduché. Líbil se její přístup, bojovala ze všech sil, nabízela se, dostávala přihrávky do pohybu a razantně zakončovala. Řada střel však skončila na blocích, spolu s Meleckou svedla v prvních dvaceti minutách řadu osobních soubojů. Účinná byla nasazená osobka v podání zejména Míši Chlandové. Polášková však nebyla jedinou domácí hráčkou. Velmi dobrý výkon předvedla také další vysoká spojka Prokopová, věkem ještě mladší dorostenka, která roste v kvalitní házenkářku, stejně jako postavou ne tak vysoká Šimková, která se prosazovala zejména z hranice brankoviště.