Všechny duely ve druhé fázi nadstavbových soubojů mají jedno společné, domácí celky využívají stoprocentně domácího prostředí a vedou nad svými soupeřkami shodně 2:0 na zápasy. Tento vývoj ale není až tak překvapivý, v pozicích domácích jak je v zápasech play-off obvyklé, hráli favorité. Co je však trochu zarážející je rozdíl ve výsledcích, kdy vítězové až na pár výjimek své soupeře přehrávali jednoznačnými rozdíly a nelze tedy ani vyloučit, že většina soubojů už skončí po prvních zápasech na půdě prohrávajících.
V play-off o titul mistra České republiky mezi Slavií Praha a Baníkem Most, hraném v Edenu, šlo právě o tu výjimku z výše uvedených „pravidel". První utkání série skončilo totiž po šedesáti minutách hry nerozhodně 26:26 a domácí si připsali první bod za lépe zvládnuté sedmimetrové hody, které vyhráli 4:2. Ve druhém utkání ukázala Slavia svou sílu a obhájce mistrovského titulu v poklidném tempu porazila desetibrankovým rozdílem. Ve stejném finále o titul slovenského mistra, hraném v Michalovcích naopak domácí tým kraloval v prvním utkání, kde prokázal kdo je tady pánem a svého soka deklasoval desetibrankovým rozdílem. Vyrovnanější byla nedělní odveta, kdy se Šaľe podařilo držet krok až do závěru, přesto však odešla poražena dvoubrankovým rozdílem. Hvězdou obou úvodních zápasů se Šaľou byla domácí Lucia Tobiášová, která v základní části WHIL odehrála jen 9 utkání, všechno si ale vynahrazuje v play-off, kde ve dvou utkáních skórovala 22 krát.
Play-off o české bronzové medaile se hrálo o víkendu v Ostravě a domácí Sokol Poruba neponechal nic náhodě a své soupeřky ze Zlína porazil dvakrát sedmibrankovým rozdílem. V prvním utkání v sobotu si domácí vytvořily už v prvním poločase desetibrankový náskok, který potom v pohodě dohrály, v nedělním utkání naopak hostující děvčata držela první poločas vyrovnané skóre, domácí rozhodli utkání až po změně stran. Pověst nejlepší letošní střelkyně ínterligy si pohlídala Míša Hrbková, která nastřílela do zlínské sítě 19 branek. Ve slovenském duelu o bronzové medaile vyhrála bez problémů domácí Slávia Partizánske, ovšem celkový výsledek už nebyl pro Senec takovým propadákem jako v závěru WHIL, i když do Partizánskeho přijel jen s deseti hráčkami. Mezi nimi se však ve „velké házené" objevila 18 letá Paulína Žákovská, která zaznamenala celkem 15 branek. Partizáínskemu ale citelně chyběla kanonýrka Kertészová, střelbu tedy obstarávala většinou Klaudia Michnová autorka 23 branek.
České play-out o celkově 5. místo v Olomouci nepřilákalo příliš mnoho diváků. Po oba dny příznivci nezaplnili hlediště ani stovkou přihlížejících. Hanačky v obou utkáních podaly dobý kolektivní výkon podpořený kvalitním výkonem brankařek a svého soupeře bez problémů přehrály. Jihočešky v žádném z obou zápasů nepředvedly nic, co by mohlo domácí překvapit. Je otázkou, jak oba týmy přistoupí za týden u Otavy k utkáním postrádajícím větší motivaci. Olomoučanky budou jistě hrát o prestiž, budou chtít potvrdit, že jejich neúčast v play-off byla jen souhrou nepříznivých okolností v jediném utkání v posledním kole ve Zlíně. Domácí budou chtít alespoň v jednom utkání uspět, hladká porážka ve třech utkáních po sobě by jejich sebevědomí pro příští sezonu příliš nepomohla.
Zápasy dvojice o udržení také pomalu ztrácí svůj náboj. Poražený z tohoto duelu by měl interligovou soutěž pro příští ročník opustit, je ale otázka jak vše dopadne. Druhý z 1. ligy žen, který má právo ucházet se o účast v interligové soutěži pro příští ročník - Jiskra Otrokovice patrně nezíská dostatek financí potřebných pro účast mezi elitou, je ale otázka nepřikročí-li interligové kluby a řídící svazy ke snížení počtu účastníků interligy na deset, čímž by samozřejmě play-out získal opět na důležitosti. V obou prvních utkáních v boji o udržení, se domácí Veselí se svým jihočeským soupeřem vypořádal bez problémů, první výhra rozdílem třinácti branek potvrdila rozdíly ve výkonnosti obou družstev, nedělní odveta už byla vyrovnanější, je ale otázka, zda domácí hráčky hrály s plným nasazením, nebo utkání jen odehrály tak, aby jej vyhrály.