V odvetě osmifinále Poháru vítězů pohárů nenechaly domácí favoritky nic náhodě a do utkání vletěly jako uragán. Po 10 minutách vedly 8:1 a náskok zvyšovaly až do přestávky. Druhý poločas byl vyrovnaný, olomoučanky jej dokonce o jednu branku vyhrály, dokázaly však jen stáhnout vedení domacích na nejvýše sedmibrankový rozdíl a po vítězství 32:20 (první zápas vyhrály také Dánky 31:28) zaslouženě do čtvrtfinále postupuje FCK Handbold A/S København.
Průběh utkání: 5:0, 5:1, 11:1,11:2, 14:3, 14:4, 15:7, 20:7 - 20:9, 22:10, 22:13, 23:14, 25:16, 25:18, 27:20, 32.20.
Rozhodčí: Srbu, Suponicov - oba Moldavsko 650 dicáků 7m hody: 3/2 - 7/6 vyloučení 2 - 2.
Sestavy:
FCK Handbold: Leganger, Pedersen Ch., Andersson - Savič 8, Baumach 8/1, Lyksborg 5, Milanovič 4, Krause 3/1, Turey 3, Batinič 1, Nielsen, Bloch-Sørensen, Wiberg, Pedersen M-
Trenérka: Anja ANDERSEN
DHK ZORA Olomouc: Raníková, Vyhlídalová, Kozáková - Hrbková 7/3, Růžičková 5/2, Hejtmánková 3/1, Tomečková 2, Uličná 1, Kelarová 1, Dostálová 1, Kovačíková, Pašková, Selucká, Salčáková
Trenér: Lubomír KREJČÍŘ
Výprava olomouckých házenkářek se vrátila neděli před dvacátou hodinou vlakem z Prahy, kam přiletěly pravidelnou linkou z Kodaně. Přinášíme několik dalších postřehů k utkání
Hala Farum Arena s kapacitou 3 400 diváků byla překvapivě málo zaplněna i přesto, že po utkání žen následovalo utkání skupiny Champions League mužů ve které nastoupil domácí celek FCK Kodaň proti ruskému družstvu Chekovskie Medvedi (hosté vyhráli 33:37).
Pokud jde o utkání našich děvčat je třeba říci, že domácí vedené již svou legendární trenérkou Anjou Andersen se poučily z prvního utkání v Olomouci, měly naše družstvo velmi dobře „přečtené" a vyrukovaly se zataženou obranou 0:6, se kterou si naše hráčky nevěděly vůbec rady. Do obrany nasazovaly dvojici specialistek - obranářek, která likvidovalarozehrávku a střelecké pokusy Hanaček a po zisku míče nemilosrdně trestaly.z brejků, kde byly úspěšné především Louise Lyksborg a Emiliya Turey. Pokud se podařilo ubránit brejk soupeře, pak následovala rozehrávka z postupného útoku zakončená tvrdou střelou Mulanovič, nebo Krause.
Dánské družstvu udělalo v sestavě proti prvnímu zápasu jedinou, ale o to důležitější změnu - nastoupila i uzdravená německá reprezentační spojka Maren Baumbach, která znovu prokázala jak je pro družstvo důležitou hráčkou. Naopak Mette Melgaard zůstala na střídačce domácích jako asistentka trenérky.
Pokud jde o průběh utkání, první poločas byl úplnou střeleckou smrští domácích, opora olomouckého družstva Bára Raníková v brance se poprvé dostala do kontaktu s míčem (nepočítáme-li míče vytahované z branky po gólech), až ve 22. minutě za stavu 14:4, kdy se vrátila do branky po asi šestiminutovém vystřídání Dášou Vyhlídkovou. Byl¨to však pohříchu jediný úspěšný zákrok obou brankařek v první půli. Po změně stran už byla situace úplně jiná, Bára se dostala už na svých standardních skoro 50 %, což je proti takovým střelkyním jakými disponuje FCK Handbold obdivuhodné.
Zajímavé na vývoji skóre je fakt, že v závěru obou poločasů dosáhly domácí hráčky vždy šňůry pěti branek a tím si hodně vylepšily své skóre. V prvním poločase, kdy naše družstvo snížilo na 15:7, utekly na poločasových 20:7 a v závěru utkání, kdy hostující hráčky dotáhly na velmi sympatický výsledek 27:20, si bohužel zhoršily konečný dojem když umožnily soupeři zvýšit na konečný stav 32:20.
V prvním poločase se naše družstvo jakoby zaleklo precisní hry soupeře, nenašlo zbraň na jejich skvělou obranu, také brankařka domácích Cecilie Leganger, byla k nepřekonání, také ona čerpala ze zkušenosti prvního duelu jistými zákroky proti techničtějším střelám Hanaček, které jí v prvním utkání v Olomouci činily evidentně problémy. Ty se prosadily první poločas ze hry pouze dvakrát, jinak byly úspěšné jen ze 7m hodů, které však byly výsledkem dobrého zakončení akce našich děvčat a tvrých zákroků domácí obrany.. Ve druhém poločase se začala výrazně prosazovat Míša Hrbková, zejména její podstřely byly velmi účinné. Několikrát se také podařilo úspěšně zakončit rychlý protiútok (Hrbková, Tomečková), střelami z dálky se blýskly mimo již zmiňované Hrbkové, především Růžičková a Hejtmánková.
Celé naše družstvo zaslouží pochvalu za přístup a bojovnost v utkání proti vynikajícímu soupeři, který zejména v domácím prostředí válcuje nemilosrdně většinu svých soupeřů v evropských pohárech i v dánské nejvyšší soutěži. Většina hráček se s tak vysokou kvalitou soupeře setkala poprvé a byla to pro ně obrovská zkušenost.
Moldavští rozhodčí (pískali před rokem v Olomouci v utkání Challenge Cupu proti polským Bielszowicím) se snažili pískat objektivně, což se však velmi nelíbilo domácí trenérce, Anji Andersen, která skoro každé zapísknutí proti svému družstvu komentovala hlasitými projevy a teatrálními gesty. Po zásluze také byla napomínána a oslabila své družstvo dvouminutovým trestem. V závěru utkání se však rozhodčí dopustili několika nepřesností a nepochopitelně nám odebrali míč, což zkušený soupeř využil k brejkům a konečné podobě výsledku.
Ještě jedna zmínka na závěr k osobě největší legendy v hale Farum - trenérce domácích Anji Andersen. Ta ihned po posledním hvizdu rozhodčích opustila hřiště, aniž by podala ruku rozhodčím ani nepřijala gratulaci od soupeře. Na házenkářských hřištích dost málo vídaná reakce, zejména od takové osobnosti.