Společná, česko-slovenská soutěž nejlepších družstev obou zemí skončila. Hrálo se už poosmé, ale poprvé zcela suverénně ovládla soutěž česká družstva. Všechny tři medaile putovaly do ČR, ta nejcennější do Prahy, zbylé dvě skončily na Moravě. Pohled na konečnou tabulku soutěže napovídá, že se interliga rozdělila do tří výkonnostních skupin. První pětici nejlepších týmů WHIL tvoří čeští medailisté - Slavia, Veselí a Olomouc, spolu s dvojicí slovenských lídrů - ŠKP Bratislava a Šaľa, které se do posledního kola přetahovaly s Hanačkami o třetí příčku.
Bodový rozptyl této pětice je sice značný a činí 11 bodů od první Slavie k páté Šaľe, tento efekt však způsobila Slavie, která dokonce jen druhému týmu Veselí odskočila o 6 bodů. Výkonnostně, ale zejména bodově se však tato skupina nejlepších družstev velmi výrazně vyprofilovala proti ostatním účastníkům WHIL.
Tabulka první pětice týmů interligy
1. DHC Slavia Praha 22 21 0 1 692:492 42
2. Britterm Veselí n.M 22 18 0 4 655:508 36
3. DHK ZORA Olomouc 22 16 1 5 639:553 33
4. ŠKP Bratislava 22 15 2 5 644:544 32
5. Slovan Duslo Šaľa 22 15 1 6 657:508 31
Soutěži zcela suverénně kralovala Slavia, jejíž zhodnocení by si zasluhovalo samostatný článek. Pražský kádr, hlavně jeho základní sestava: Satrapová, Keclíková, Černá, Kutlvašrová, Vítková, Jedličková a Knedlíková, to byl ideální mix zkušenosti a mládí, sestavený výhradně z reprezentantek ČR. Celou soutěž prošlo s jedinou porážkou, doma se Zorou o jedinou branku. Druhé Veselí vsadilo zejména na zkušenost (Černá, Fleková, Kočí, D. a G. Zvoničovy, Chmelařová, Vyniatinská), ale navíc mělo ve svém středu jednu z nejproduktivnějších hráček interligy Štěrbovou a také dvojici slovenských legionářek - Súkenníková, Gáborová. .
Olomoucké házenkářky měly skvělý podzim, po polovině soutěže byly druhé, jediný bod za Slavií. Po zranění Poláškové, ale po novém roce i dalších klíčových hráček - Raníkové, Spíchalové, Uličné a dalších, v několika utkáních ztratily body a v samostatném „jarním" hodnocení skončily na 4. místě, když nasbíraly o pět bodů méně než na podzim.
Úřadující slovenský mistr ŠKP zůstal trochu dlužen své pověsti a jeho celkové účinkování neodpovídá tomu, jak nabitý má kádr svého celku. Mělo být naprosto vyrovnaným soupeřem Slavii, jejich hra však byla nesrovnatelná. ŠKP si dokonce dovolil luxus porážky rozdílem několika tříd (o 22 branek) ve Veselí a domácí sedmibranková porážka se Slavií v posledním kole je nakonec stála bronzové medaile. Duslo Šaľa, které je stále ještě historicky nejúspěšnějším družstvem WHIL, pokud jde o bodový zisk (ze 174 utkání získalo 277 bodů, což je o 5 více než Michalovce), doplatilo na úzký kádr. Po odchodu Dubajové na mateřskou a zranění Čamajové Puškášové, Kostkové a dalších, zbyly prakticky jen Popluhárová s Tothovou a ty samy na všechno nestačily.
Za touto nejsilnější pěticí, je obrovský, devíti bodový odskok k další, tentokrát tříčlenné skupině družstev silného středu, která si také zajistila účast v národních play-off. Druhým největším překvapením Interligy, po tom samozřejmě vůbec největším, kterým bylo suverénní tažení Slavie, je letošní matné představení, čtyřnásobného vítěze předchozích ročníků WHIL Iuventy Michalovce. Její družstvo samozřejmě a bezpochyby patří výkonnostně do první skupiny, bohužel její bodový zisk ji zařazuje tam, kam ji její účinkování řadí. Družstvo mělo neuvěřitelnou sezonu. Tolik odchodů před a v průběhu sezony z důvodů dlouhodobých zranění, by žádné z ostatních družstev asi neustálo. Ekonomicky silná společnost z východu však stále svůj profi soubor doplňuje, především z nedalekých klubů Ukrajiny, takže je jen otázka času, kdy tým Iuventy znovu zaútočí na vrchol.
Pořadí družstev silného středu WHIL:
6. Iuventa Michalovce 22 10 2 10 619:585 22
7. Sokol Písek 22 10 0 12 636:704 20
8. Štart Trenčín 22 9 0 13 604:639 18
Obě zbývající družstva středu disponují řadou mladých velmi talentovaných hráček, bohužel však podávala také dost nevyrovnané výkony. Zatímco Jihočešky měly lepší první polovinu soutěže, slovenský celek se naopak zvedl hlavně po Novém roce. Písek navíc předvedl i pár veletočů. Dokázal na příklad vyhrát doma s Olomoucí, Veselím i s Michalovcemi, ale prohrát v Jindř. Hradci, v Partizánskem, nebo doma o 13 branek s oslabenou Šaľou. Družstvo má ve svém středu nejlepší střelkyni interligy Ivetu Luzumovou, ale také Borovskou, Stellnerovou a další.
Poslední, výkonnostně nejslabší skupinou, byla čtveřice, která si to nakonec mezi sebou rozdala o Černého Petra. Ještě tři kola před koncem nebylo zcela jasné, zda se podaří vyhnout nebezpečí baráže, před sezonou velmi ambicióznímu družstvu Zlína, které po angažování trenéra Dušana Poloze, s mnohaletými zkušenostmi z působení v házenkářském ráji v Norsku, mířilo hodně vysoko a očekávalo se, že nový trenér přinese do přípravy a hry družstva nové prvky. Zatím jsou z výsledků trochu rozpaky, ale asi půjde o dlouhodobější proces. Zlín přitom disponoval i přes dlouhodobou absenci Míši Budayové kvalitními a zkušenými hráčkami např. Růčkovou, Salčákovou, Vyhlídalovou, Pažourkovou, Poznarovou a dalšími již méně zkušenými, ale výbornými juniorkami z vlastní líhně.
Pořadí družstev závěru interligové tabulky:
9. HC Zlín 22 6 0 16 571:637 12
10. Danlog Partizánske 22 3 1 18 512:637 7
11. Házená J. Hradec 22 3 1 18 478:621 7
12. Inter Bratislava 22 2 0 20 448:727 4
Do baráže nakonec sklouzl Jindř. Hradec, který se pokusí přehrát vítěze české 1. ligy žen a interligovou příslušnost zachránit. To na Slovensku už je jasno, v předposledním kole se definitivně zachránilo Partizánske a sestupuje nováček Inter Bratislava, který na své soupeře přece jen nestačil a po roce se vrací do 1. ligy.
Interu spolu se Zlínem a Partizánskym tak skončila letošní sezona, Jindř. Hradec se bude připravvatna baráž a pro nejlepší českou a slovenskou čtveřici nyní po reprezentační přestávce nastanou tvrdé boje v play-off o domácí tituly. To už ale bude zase dosela jiná soutěž.